Strony związane z hasłem 'falowniki omron':

  • Wymiary falowników »

    Gładzenie (honowanie)
    W porównaniu z innymi rodzajami obróbki wykańczającej gładzenie zapewnia:
    a) małą tolerancję wykonania otworu — 0,005-0,025 mm, w zależności od średnicy otworu;
    b) dokładny kształt otworu — owalność i stożkowatość w granicach 3-+5 urn;
    c) małą chropowatość powierzchni;
    d) dużą wydajność.
    Gładzenie ma jednak także wady, jak:
    a) wgniatanie się ziaren ściernych w obrabianą powierzchnię, powodujące szybkie zużywanie się powierzchni (aby temu zapobiec, powierzchnie poddawane gładzeniu należy starannie przemyć naftą);
    b) nie poprawia położenia osi;
    c) nie ma zastosowania w obróbce materiałów ciągliwych i metali nieżelaznych, które szybko zanieczyszczają pilniki ścierne wiórkami metalu.
    Wad wymienionych w punkcie a i c można uniknąć stosując pilniki diamentowe. Można je stosować do metali nieżelaznych oraz do żeliwa i stali hartowanej. W przypadku stosowania pilników diamentowych naddatek na gładzenie nie może być większy niż 0,03-0,05 mm, gdyż inaczej obróbka jest nieekonomiczna. Pilniki diamentowe mają tak dużą trwałość, że można nimi obrabiać nawet do 50 000 otworów. Dogładzaniem wstępnym uzyskuje się chropowatość Ra = 2-5 n-m, a wykańczającym Ra = 0,4-1 um.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki invertek »

    Części o powierzchniach obrotowych są wykonywane obróbką toczeniem. Zależnie od wartości średnic ich powierzchni obrotowych i złożoności kształtu jako materiał wyjściowy stosuje się wyroby hutnicze w postaci prętów lub odpowiednio zaprojektowane odkuwki. Części o średnicach nie przekraczających średnicy otworu wrzeciona rewolwerówki, półautomatu czy automatu wykonuje się z prętów. Części o większych średnicach wykonuje się z prętów pociętych na odpowiednie długości lub odkuwek, po zamocowaniu ich w uchwycie. Części, których poszczególne powierzchnie mają określone bicie, oraz części niesztywne obrabia się w kłach. Złożony kształt części o powierzchniach obrotowych można uzyskać w kilku operacjach lub w jednej operacji. Im więcej zabiegów koncentruje się w jednej operacji, tym wnikliwiej musi być opracowany jej plan i tym bardziej dostosowane muszą być środki produkcyjne. Im więcej jest stosowanych specjalnie projektowanych środków produkcji, tym czas ich przygotowania i koszty są większe. Wynika stąd wniosek, że koncentracja obróbki jest opłacalna tylko w przypadkach produkcji wielkoseryjnej i masowej. Planując proces technologiczny należy więc rozpatrzyć koszty nakładowe przypadające na jedną część oraz możliwości nabycia bądź wykonania specjalnych środków produkcji.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »
  • Nord »

    Pokrywa łożyska wału jest obrabiana na gotowo jako oddzielna część z wyjątkiem powierzchni o średnicy 95+MI5, na której pozostawiamy naddatek na obróbkę w zespole łącznie z kadłubem silnika. Pokrywa ta, ze względu na jej kształt, będzie miała tendencję da odkształcenia się po wykonaniu obróbki zgrubnej, zwłaszcza po usunięciu warstwy wierzchniej odlewu z otworu na półpanewki (0 95+0,015)-Wskutek tego w procesie technologicznym tej części należy przewidzieć grupę operacji obróbki zgrubnej' oraz grupę operacji wykańczających-Wybór bazy do pierwszej operacji powinien być dokonany po dokładnym przeanalizowaniu rysunku odlewu, na którym są podane zbieżności, wartości naddatków na obróbkę oraz linia podziału przy formowaniu. W omawianej części powierzchniami nieobrabianymi są powierzchnie żebra o wymiarach 34 i 12, powierzchnie stożków o rozstawieniu 120' oraz powierzchnia S . Płaszczyzna P styku pokrywy z kadłubem silnika powinna być prostopadła do osi stożków. Aby ten warunek był zachowany, za bazę do pierwszej operacji należy przyjąć powierzchnie tych stożków. Zachowanie założonego naddatku na obróbkę wykańczającą płaszczyzny P i uzyskanie po obróbce wykańczającej wymiaru 15 zapewnia oparcie części w pierwszej operacji płaszczyzną S.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »