Strony związane z hasłem 'motoreduktory GCM':

  • Przekładnie Motovario »

    Dobierając obrabiarki należy uwzględnić następujące czynniki:
    a) rodzaj obróbki,
    b) dokładność obróbki,
    c) wymiary części obrabianej,
    d) właściwe dla danej operacji parametry obróbki,
    e) żądaną wydajność obrabiarki.
    Podstawowym kryterium doboru obrabiarki jest osiągana na niej dokładność obróbki (o ile żądanej dokładności nie zapewnia przyrząd lub narzędzie).
    Rodzaj obrabiarki dobiera się w zależności od rodzaju obrabianej powierzchni i wielkości produkcji. W produkcji wielkoseryjnej stosuje się obrabiarki o dużej wydajności, umożliwiające skrócenie czasu wykonania, zmniejszenie liczebności załogi oraz zmniejszenie powierzchni wydziałów produkcyjnych. Doboru oprzyrządowania (uchwytów, narzędzi, sprawdzianów, przyrządów pomiarowych) dokonuje się nie tylko pod względem zapewniania żądanej dokładności, ale również pod względem zwiększenia wydajności stanowiska pracy. Zastosowanie sprawniejszego oprzyrządowania zazwyczaj zwiększa koszt godziny pracy stanowiska. Należy dobrać takie oprzyrządowanie, aby koszt wykonania rozpatrywanej operacji był możliwie najniższy. Zmniejszenie kosztów oprzyrządowania można uzyskać w drodze normalizacji jego części składowych.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory »

    Dla każdej operacji sporządza się szkic przedstawiający część po jej wykonaniu. Na szkicu podaje się wymiary powierzchni obrabianych i ich tolerancje, chropowatość, tolerancje kształtu i położenia, sposób ustalenia i zamocowania części obrabianej oraz sposób sterowania mechanizmami zamocowującymi. W przypadku operacji złożonych należy wykonać szkice dla poszczególnych zabiegów z zaznaczeniem gabarytu narzędzia w końcowym położeniu.
    Karta instrukcyjna stanowi podstawę do obliczenia normy czasu na wykonanie operacji, określenia rodzaju narzędzi i ich liczby oraz obrabiarki i narzędzi pomiarowych.
    Procesy technologiczne można opracowywać wzorując się na procesach typowych. Typowe procesy są opracowane dla części sklasyfikowanych wg podobieństwa technologicznego. Należy jednak pamiętać, że zarówno części o identycznym kształcie, lecz znacznie różniące się wymiarami, jak i identyczne części przy różnej wielkości produkcji mają na ogół odmienne procesy technologiczne.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory ślimakowe »

    Wałek. Omawiane zasady opracowania procesu technologicznego części o powierzchniach obrotowych dotyczą programu produkcji w zakresie od 10 do 30 tysięcy sztuk rocznie.
    Wałek ten ma być wykonany ze stali stopowej do nawęglania. Wymiary wałka oraz warunki techniczne podano na rysunku. Proces technologiczny tej części będzie składał się z trzech grup operacji. W każdej z tych grup będą obrabiane następujące fragmenty części:
    Grupa 1 operacji obejmuje zgrubną obróbkę fragmentów, dla których przewidziano naddatki na obróbkę wykańczającą po obróbce cieplnej oraz obróbkę pozostałych fragmentów na gotowo. W przypadku omawianego wałka w tej grupie operacji obrabia się wszystkie powierzchnie walcowe łącznie z powierzchnią pod gwint, powierzchnię stożkową, podcięcie, ścięcia, rowek na wpust, wielowypust. W ostatniej operacji tej grupy frezuje się gwint.
    Za bazę do wykonania rowka na wpust czółenkowy przyjmuje się powierzchnię walcową, którą najpierw należy oszlifować. Powierzchnia ta służy również za bazę w operacji frezowania gwintu. Wielowypust należy frezować stosując jako bazę nakiełki, które muszą być wykonane w pierwszych dwu operacjach, jeżeli obróbka zgrubna odbywa się na rewolwerówce. W przypadku obróbki powierzchni obrotowych na tokarce kopiarce lub na tokarce wielonożowej nakiełki należy wykonać w oddzielnej operacji w oddziale przygotowania półfabrykatów do obróbki lub w oddziale mechanicznym na nakiełczarce.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motovario »

    Tuleja. Rodzaje operacji w procesie technologicznym tulei, ich liczba oraz kolejność zależą głównie od kształtu otworu oraz wymagań określonych rysunkiem konstrukcyjnym. Otwory w tulejach mogą być walcowe, walcowe stopniowane, walcowe z wielowypustami, stożkowe itp.
    Należy zwrócić uwagę, że proces technologiczny tarczy będzie analogiczny do procesu technologicznego tulei o takim samym kształcie otworu i takich samych wymaganiach technicznych, jeżeli części te różnią się jedynie stosunkiem średnicy zewnętrznej do długości powierzchni walcowej.
    W tulejach oraz tarczach wymagana jest współosiowość powierzchni zewnętrznej z otworem oraz często prostopadłość powierzchni czołowych do walcowych. W procesie technologicznym omawianych części, należy tak zaplanować kolejność operacji i sposób ustalania obrabianej części, aby zapewnić zachowanie żądanych współosiowości. W tym celu w pierwszych operacjach wykonuje się obróbkę powierzchni obrotowych oraz czołowych, które będą służyły za bazy w następnych operacjach.
    Obrabiarkę do toczenia dobiera się w zależności od rodzaju surówki. Tuleje o mało zróżnicowanych przekrojach poprzecznych wykonywane z materiałów ciągnionych obrabia się na rewolwerówkach lub automatach o odpowiednim przelocie wrzeciona. Tuleje o znacznie zróżnicowanych przekrojach poprzecznych, wykonywane z odkuwek lub odlewów, obrabia się na rewolwerówkach, półautomatach oraz automatach dostosowanych do mocowania części w uchwytach samocentrujących.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »