Strony związane z hasłem 'Softstarty':

« poprzednia strona · 2
  • Falowniki »

    Należy zaznaczyć, że niektóre z wymienionych środków (np. odnoszące się do montażu) nie dają się na ogół potraktować obliczeniowo i stopień skuteczności ich działania może być określony dopiero na podstawie doświadczenia i to przy badaniu raczej prototypu urządzenia, a nie układu modelowego w odpowiedniej skali. Ważne przy tym jest to, aby badania prototypu odbywały się w warunkach zasilania możliwie zbliżonych do warunków normalnej pracy użytkowanego urządzenia. zasilanie układu wieloobwodowego z możliwie sztywnej sieci (ale z uwzględnieniem ograniczeń wynikających ) o nieodkształconym napięciu; wyklucza się na przykład zasilanie układów tyrystorowych przez stabilizatory magnetyczne napięcia; zastosowanie tłumików RC równolegle do tyrystorów; właściwy montaż połączeń w układzie: skrócenie do minimum przewodów w obwodach

    Data dodania: 30 09 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Większość przyczyn wywołujących zjawisko interakcji powoduje jednocześnie powstawanie zakłóceń radioelektrycznych przenoszonych przez sieć bądź wyprornienio-wanych. Wprawdzie przepięcia generowane w układzie wskutek dużych stromości prądu przy załączaniu czy wyłączaniu tyrystora mają charakter oscylacyjny, ale nie one są głównym źródłem zakłóceń. Główną przyczyną są skokowe zmiany prądu generujące zakłócenia o widmie ciągłym, o amplitudzie odwrotnie proporcjonalnej do częstotliwości. Wynika stąd, że zakłócenia wytwarzane nawet w układzie bez środków zabezpieczających będą w znikomym stopniu oddziaływać na odbiór telewizyjny i radiofoniczny w pasmach ultrakrótkich i krótkich. Mogą one jednak w pewnym stopniu zakłócać odbiór w paśmie fał średnich, a zwłaszcza długich. Z tych względów zastosowanie środków zabezpieczających w postaci filtrów LC jest konieczne; odnosi się to zwłaszcza do urządzeń tyrystorowych w elektrotechnice „bytowej". Należy nadmienić, że zakłócenia wytwarzane przez urządzenia tyrystorowe są znacznie słabsze niż podobne zakłócenia wytwarzane przez układy z tyratronami, bądź prostownikami rtęciowymi.

    Data dodania: 30 09 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Danfoss »

    Prawidłowy przebieg różnorodnych procesów technologicznych wymaga dokonywania licznych pomiarów i sprawdzania wartości parametrów wpływających na przebieg tych procesów. Zastosowanie elektrycznych metod pomiarowych umożliwia: a) dokonywanie pomiarów z dużą dokładnością, czułością, w bardzo krótkim czasie i szerokim zakresie wartości wielkości mierzonej, oraz b) zautomatyzowania pomiarów i połączenia ich z regulacją automatyczną danej wielkości. Najczęściej pomiar metodą elektryczną wielkości nieelektrycznej sprowadza się do przetworzenia wielkości mierzonej na wielkość elektryczną. Zadanie to spełnia urządzenie zwane przetwornikiem pomiarowym.

    Data dodania: 03 10 2014 · szczegóły wpisu »
  • Naprawa falowników »

    Podstawowym środkiem zmierzającym do likwidacji zakłóceń jest wyraźne zmniejszenie stromości prądowych w układzie. Wprowadza się indukcyjności do obwodu obciążenia, bądź do obwodów głównych tyrystorów. W celu zmniejszenia poziomu zakłóceń wprowadzonych do sieci stosuje się filtry LC. Istotne jest, aby dławiki filtrów były włączane od strony elektrody nie połączonej z radiatorem (zwykle katody). W przeciwnym razie pojemności pasożytnicze między obudową i odpowiednio radiatorem oraz linią zasilającą bocznikują dławik, zmniejszając skuteczność jego działania. Przy takim połączeniu należy jednak z tych samych względów zapewnić małą pojemność między „masą" i obwodem wyjściowym układu wyzwalającego (małe pojemności międzyuzwojeniowe i do rdzenia transformatora wyjściowego).

    Data dodania: 30 09 2014 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników »

    Ruch elektronu w polu magnetycznym. Rozpatrzmy wpływ równomiernego pola magnetycznego na poruszający się w nim elektron. Ruch elektronu można traktować jako prąd elektryczny i o zwrocie przeciwnym do ruchu elektronu. Stosując regułę lewej dłoni, dojdziemy do wniosku, że na elektron będzie działała siła F pod kątem prostym zarówno do jego początkowego kierunku ruchu, jak i do zwrotu linii pola magnetycznego. W równomiernym polu magnetycznym siła ta będzie miała wartość stałą i działanie jej spowoduje ruch elektronu w obrębie pola po torze kołowym o określonym promieniu r.

    Data dodania: 03 10 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Hitachi »

    Zależność prądu anodowego w diodzie od napięcia anodowego jest nieliniowa. Jest to charakterystyka prądowo napięciowa nazywana charakterystyką anodową diody. Charakterystykę tę uzyskuje się przez pomiary prądu anodowego przy zmieniającym się napięciu anodowym, przy utrzymywaniu niezmiennego napięcia żarzenia. Początkowo prąd zwiększa się powoli, co się tłumaczy hamującym działaniem ujemnego ładunku przestrzennego elektronów emitowanych i otaczających katodę. W miarę zwiększania napięcia anodowego wzrastające pole elektryczne pokonuje wpływ ładunku przestrzennego i prąd anodowy zwiększa się mniej więcej liniowo. Przy dalszym wzroście napięcia anodowego przyrosty prądu anodowego zmniejszają się, krzywa przegina się i staje się prawie pozioma. Pochodzi to stąd, e przy większych wartościach napięcia anodowego prawie wszystkie emitowane elektrony są przyciągane do anody. Prądy przy tych. wartościach napięcia nazywamy prądami nasycenia. Diodę charakteryzują dwa parametry: 1) nachylenie charakterystyki anodowej S jest to stosunek przyrostu prądu anodowego do Ala do powodującego go przyrostu napięcia anodowego na jej części liniowej.

    Data dodania: 03 10 2014 · szczegóły wpisu »
  • Wymiary falowników »

    Gładzenie (honowanie)
    W porównaniu z innymi rodzajami obróbki wykańczającej gładzenie zapewnia:
    a) małą tolerancję wykonania otworu — 0,005-0,025 mm, w zależności od średnicy otworu;
    b) dokładny kształt otworu — owalność i stożkowatość w granicach 3-+5 urn;
    c) małą chropowatość powierzchni;
    d) dużą wydajność.
    Gładzenie ma jednak także wady, jak:
    a) wgniatanie się ziaren ściernych w obrabianą powierzchnię, powodujące szybkie zużywanie się powierzchni (aby temu zapobiec, powierzchnie poddawane gładzeniu należy starannie przemyć naftą);
    b) nie poprawia położenia osi;
    c) nie ma zastosowania w obróbce materiałów ciągliwych i metali nieżelaznych, które szybko zanieczyszczają pilniki ścierne wiórkami metalu.
    Wad wymienionych w punkcie a i c można uniknąć stosując pilniki diamentowe. Można je stosować do metali nieżelaznych oraz do żeliwa i stali hartowanej. W przypadku stosowania pilników diamentowych naddatek na gładzenie nie może być większy niż 0,03-0,05 mm, gdyż inaczej obróbka jest nieekonomiczna. Pilniki diamentowe mają tak dużą trwałość, że można nimi obrabiać nawet do 50 000 otworów. Dogładzaniem wstępnym uzyskuje się chropowatość Ra = 2-5 n-m, a wykańczającym Ra = 0,4-1 um.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki invertek »

    Części o powierzchniach obrotowych są wykonywane obróbką toczeniem. Zależnie od wartości średnic ich powierzchni obrotowych i złożoności kształtu jako materiał wyjściowy stosuje się wyroby hutnicze w postaci prętów lub odpowiednio zaprojektowane odkuwki. Części o średnicach nie przekraczających średnicy otworu wrzeciona rewolwerówki, półautomatu czy automatu wykonuje się z prętów. Części o większych średnicach wykonuje się z prętów pociętych na odpowiednie długości lub odkuwek, po zamocowaniu ich w uchwycie. Części, których poszczególne powierzchnie mają określone bicie, oraz części niesztywne obrabia się w kłach. Złożony kształt części o powierzchniach obrotowych można uzyskać w kilku operacjach lub w jednej operacji. Im więcej zabiegów koncentruje się w jednej operacji, tym wnikliwiej musi być opracowany jej plan i tym bardziej dostosowane muszą być środki produkcyjne. Im więcej jest stosowanych specjalnie projektowanych środków produkcji, tym czas ich przygotowania i koszty są większe. Wynika stąd wniosek, że koncentracja obróbki jest opłacalna tylko w przypadkach produkcji wielkoseryjnej i masowej. Planując proces technologiczny należy więc rozpatrzyć koszty nakładowe przypadające na jedną część oraz możliwości nabycia bądź wykonania specjalnych środków produkcji.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »
  • Nord »

    Pokrywa łożyska wału jest obrabiana na gotowo jako oddzielna część z wyjątkiem powierzchni o średnicy 95+MI5, na której pozostawiamy naddatek na obróbkę w zespole łącznie z kadłubem silnika. Pokrywa ta, ze względu na jej kształt, będzie miała tendencję da odkształcenia się po wykonaniu obróbki zgrubnej, zwłaszcza po usunięciu warstwy wierzchniej odlewu z otworu na półpanewki (0 95+0,015)-Wskutek tego w procesie technologicznym tej części należy przewidzieć grupę operacji obróbki zgrubnej' oraz grupę operacji wykańczających-Wybór bazy do pierwszej operacji powinien być dokonany po dokładnym przeanalizowaniu rysunku odlewu, na którym są podane zbieżności, wartości naddatków na obróbkę oraz linia podziału przy formowaniu. W omawianej części powierzchniami nieobrabianymi są powierzchnie żebra o wymiarach 34 i 12, powierzchnie stożków o rozstawieniu 120' oraz powierzchnia S . Płaszczyzna P styku pokrywy z kadłubem silnika powinna być prostopadła do osi stożków. Aby ten warunek był zachowany, za bazę do pierwszej operacji należy przyjąć powierzchnie tych stożków. Zachowanie założonego naddatku na obróbkę wykańczającą płaszczyzny P i uzyskanie po obróbce wykańczającej wymiaru 15 zapewnia oparcie części w pierwszej operacji płaszczyzną S.

    Data dodania: 11 09 2015 · szczegóły wpisu »
  • Polimet »

    Chcesz znaleźć dobrej jakości szafy sterownicze? Szukasz produktów, które spełniają wszystkie najważniejsze normy? Jeśli chciałbyś złożyć zamówienie online, to nasza hurtownia internetowa Polimet jest do Twojej dyspozycji. W asortymencie mamy setki potrzebnych akcesoriów elektrotechnicznych i jak nikt inny znamy się na ich doborze. Nawet jeśli będziesz mieć problem ze złożeniem zamówienia, to chętnie Ci pomożemy.

    Data dodania: 18 09 2017 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 2